All In One

All in one یا کامپیوتر همه کاره 

 

این دستگاهها مجهز به قطعاتی مانند مادربرد،سی پی یو،رم، هارد،پاور و..هر آنچه چیزی که یک کیس کامپیوتر برای کارکردن نیاز دارد ،هستند که در یک مانیتور تعبیه کرده است.

 در اینجا سعی میکنیم تا به بعضی از نکات یا سوالات مشتری پاسخ دهیم:

 1)سی پی یو قابل ارتقا

آل این وان ها به انواع مختلفی تقسیم میشوند مثلا سی پی یو داخل بعضی از آل این وان ها،قابل ارتقا هستن ولی بعضی قابل ارتقا نیستند.اما رم و هارد قابل ارتقاست و حتی بعضی از دستگاهها جای اسلت برای SSD M.2 دارد که نیازی به برداشتن هارد ندارند.

 2)لمسی بودن دستگاه 

بعضی دستگاهها لمسی و بعضی غیر لمسی هستند که عموما تصور مردم بر لمسی بودن این کالاست.در حالیکه دستگاههای  لمسی معمولا برای مصارف خاص مثلا دندانپزشکی یا رستورانها یا قنادی و… استفاده میشود و معمولا برای مصارف خاص لمسی بودن دستگاه تاثیر زیادی بر کارایی آن ندارد.

 3)اندازه نمایشگر 

 اندازه نمایشگر و صفحه دستگاه هم موردیست که برای انتخاب موثر است.بعضی از فراد به علت کار با نرم افزارهای خاص مربوط به بورس یا افرادی که علاقه به تماشای فیلم با ابعاد بزرگ دارن همیشه به سایز و اندازه نمایشگر دقت میکنند.

 4) کیفیت نمایشگر

بسته به نیاز یا محیط کار،کیفیت صفحه مهم است.نکته ای که معمولا در بازخورد مشتریان دیده میشود عدم دقت در انتخاب نوع صفحه نمایش دارد.اگر در محیط با نور زیاد کار میکنید معمولا نیاز به یک صفحه مات دارید ،نکته ای که عموما از آن غفلت میکنند.یا زاویه دید که برای برخی بسیار مهم است.

 4)نوع طراحی

بسته به دکوراسیون و اندازه دستگاهها با پایه برای دسترس بودن یا تعبیه دستگاه در جای خاص،انتخاب و نوع طراحی،گزینه مهمی برای داشتن دکوراسیون شیک میباشد.

5)جابجایی دستگاهها

 سبک بودن دستگاهها در اثاث کشی و جابجایی موجب استقبال بیشتر ادارات و شرکتها و آژانس های مسافرتی شده است.اما نکته مورد اشاره نزدیک بودن به برق مستقیم برای وصل دستگاهها میباشد.

 6)مصرف برق

معمولا آل این وان ها،کمترین مصرف برق را به نسبت کامپیوترهای خانگی دارند.از این بابت نباید نگرانی داشت.

 7)تعداد یا نوع پورت

 تعداد پورت یا نیاز به داشتن یک پورت خاص هم میتواند بر انتخاب موثر باشد.تمایل بعضی شرکتها به وصل کردن دوربین یا تعداد پورتهای USB یا LAN موجب شده تا انتخاب مشتری به بعضی از مدلها محدود شود.

آخرین نکته:

توصیه برای خرید با توجه به نیاز مشتری صورت میگیرد اما آنچه حائز اهمیت هست،گارانتی دستگاه است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید